Informace o nás

Královská divadelní společnost

EFFRENATA
ze Žďáru nad Sázavou

Vás ráda rozptýlí i rozveselí
ve svých kusech
ku potěše všeho lidu
poddaného i vrchnosti…
…či dle ctěného přání
chuďase, šlechtice, pána i paní,
přichystáme nové hraní,
o kterém se ještě dlouho žvaní…

  Obrazek

  Shlédnouti v podání naší společnosti můžete:
-        historické divadlo
-        pohádky a příběhy o osobách skutečných i  smyšlených nejen z našich, ale i z cizích krajů
-        dobové tance
-        břišní tanečnice
-        kejkle a hrátky s ohněm
-        krátké dobové zápletky a rekonstrukce událostí
-        špetku šermu a šermířské souboje
 
Naše čarodějka Vám pak ve stylové věštírně z karet přečte Váš osud a zodpoví vše, co Vaši zvědavou mysl bude zajímat.
Malířka zas henou zručně vykouzlí památeční  ornament.
Nebo si na památku můžete zakoupit ručně vyráběné šperky, malované hedvábí, malované sklo či textil nebo upomínkové předměty naší skupiny.
 
Uspořádati pro Vás můžeme:
-        oslavu pro Vás či Vaše ratolesti dle Vašich přání a  snů
-        hry pro malé i velké
-        výuku dobových tanců
-        speciální program dle přání ctěného pána či paní

  Obrazek

Místem určeným k těmto rejům mohou býti prostranství  pod širým nebem – nádvoří, náměstí, louky či příbytky lidské - hrady, zámky, sály, domy měšťanů ctihodných či snad jinak roztodivná lidská obydlí.

Míry našich divadelních kusů jsou proměnlivé  od 5 do 60 minut. Jednotlivě jest je možno opakovati i vícekrát.

Chcete-li znáti kolik zlaťáků z Vašich měšců bude třeba, nejlépe je kontaktovati naši principálku. Výše konečné částky se odvíjejí od délky vystoupení, počtu účinkujících, složitosti vystoupení (rekvizity, stany, …apod.).

Dále můžeme nabídnouti spolupráci se spřátelenými skupinami šermířskými, řemeslníky, hudebníky i dalšími tvořivými lidičkami k zajištění dobových akcí. Cena jest pak předem dána a je předmětem smlouvy.

 

Skupina má sídlo v malebném městě uproštřed Žďárských vrchů a Vysočiny - ve Žďáru nad Sázavou i přesto, že někteří členové pocházejí z okolních vesnic.

 

 foto: Zdeněk Málek

https://www.zdarns.cz/o-meste/zelena-hora.asp

 

Pokud k nám zavítáte, nebudete litovat, neboť příroda Vám v jakémkoliv období nabízí své pestré barvy, svoji jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru, mnoho cest k procházkám a výletům, zajímavá místa či zákoutí k odpočinku, pozoruhodné historické památky.

Na toulkách městem a jeho okolím naleznete pěknou řádku příjemných hospůdek k posezení s přáteli, ke svlažení úst a v zimním čase naopak pro zahřátí těla nějakým chutným mokem.

 Obrazek

foto: Jana Mifková

 https://www.zdarns.cz/o-meste/zamek.asp

O našem městě se můžete dočíst na oficiálních stránkách města:

www.zdarns.cz

 

My Vám však v tomto odkazu budeme přinášet naše tipy na místa, která navštěvujeme, kde nás můžete potkat, kde je nám dobře, kde máme dobré přátele či kde vždy potkáte dobré lidi.

 

 Určitě zavítejte do:

  • místního klubu - kulturního stánku mladých nejen věkem, ale i duší - Batyskaf

  • Süssův hostinec - fajn hospůdka s krytou zahrádkou, koutkem pro děti a vlídnými cenami

  • kavárna U bílé kočky a černého psa - super místečko nachutnou kávu, příjemné posezení, práci (wifi samozřejmostí)

  • typické a pěkné restaurace U Chalupy na ulici Veselská hned vedle náměstí (skvělá pizza, vynikající těstoviny, staročeské brambory)
  • bowling u stadionu - 4+4 dráhy, super občerstvení, zahrádka a dobrá obsluha
 

Naši fanoušci

jsou všichni ti, které divadlo baví a zajímá, tedy divadelníci, diváci, organizátoři všelijakých akcí (festivalů, přehlídek, dobových jarmarků, firemních akcí) pro děti a dospělé, zastupitelé měst, mestysů, vesnic a vesniček, naši fanoušci, návštěvníci našich produkcí, děti, školy, školky, domy kultury, knihovny, spřátelené soubory. Zkrátka na našich stránkách je vítán každý, kdo chová lásku k divadlu

Pravidelně i nepravidelně se zde budete dozvídat o našich divadelních počinech, o tom, kam jsme zavítali, dozvíte se, jak jsme se tam měli, budete moci shlédnout fotografie a třeba se na nich i sami najdete.

Historie skupiny

Královská divadelní společnost EFFRENATA byla založena 1.července 2006. Nejprve působila na české scéně jako skupina hrající  především historické a dobové hry autorského charakteru. V průběhu přirozeného vývoje se v repertoáru začaly objevovat i hry současné, popřípadě speciální projekty zpracované na zakázku. Autorský styl zůstává. Hlavní režijní a dramaturgickou taktovku drží v ruce MgA. Jana Mifková. Od roku 2007 se společnost vydává i za hranice České republiky do Řecka a Finska. Od té doby se nepravidelně účastní mezinárodních uměleckých projektů. Od roku 2010 pořádá KDS EFFRENATA i svoje vlastní tvořivé dílny, někdy ve vlastní režii, jindy s pozvanými hosty. Po celou dobu existence se skupina pravidelně účastní divadelních přehlídek a dosahuje postupů až na celostátní úroveň. Ocenění se týkají hereckých rolí, režie, dramaturgie, celkového dojmu z inscenace, výtvarného zpracování, předlohy. V roce 2010 začal vznikat specifický autorský divadelní styl. V roce 2017 nastává zlom - společnost otevírá svoje vlastní divadelní a umělecké studium MALÁ SCÉNA. Zde od října může veřejnost navštěvovat pravidelně představení pro malé i velké diváky.