Informace o nás

Královská divadelní společnost

EFFRENATA
ze Žďáru nad Sázavou

je skupina lidí milujících divadlo a divadelní tvorbu.

Naše divadlo nese hlavní myšlenku a motto:
"UMĚNÍ, KTERÉ BAVÍ, VZDĚLÁVÁ A POMÁHÁ."

V našem repertoáru najdete pohádky pro celou rodinu, ale také divadelní kusy pro mládež a dospělé.
Všechny hry připravujeme jako dobové inscenace, ctíme laskavý jazyk a poetiku pohádek pro děti. Zaměřujeme se na kultivovaný projev, artikulovanou a srozumitelnou řeč.

 

U všech našich inscenací se jedná o autorskou tvorbu pod režijní taktovkou MgA. Jany Mifkové.

 

Skupina byla založena 3 ženami v roce 2006 a od té doby nepřerušila svoji činnost, ani v letech 2019-2021.

 

Od roku 2017 provozujeme vlastní divadelní Malou scénu s pravidelnou produkcí.

Dalšími našimi aktivitami jsou tvořivé dílny, semináře, příměstské tábory - divadelní, multimediální, detektivní a pobytový tábor - všechny pod hlavičkou NA PRKNA.

 

Pořádáme ve spolupráci s jinými organizacemi pohádkové cesty či putování, slavnosti či programy přímo na míru.


 

 

Naši fanoušci

jsou všichni ti, které divadlo baví a zajímá, tedy divadelníci, diváci, organizátoři všelijakých akcí (festivalů, přehlídek, dobových jarmarků, firemních akcí) pro děti a dospělé, zastupitelé měst, mestysů, vesnic a vesniček, naši fanoušci, návštěvníci našich produkcí, děti, školy, školky, domy kultury, knihovny, spřátelené soubory. Zkrátka na našich stránkách je vítán každý, kdo chová lásku k divadlu

Pravidelně i nepravidelně se zde budete dozvídat o našich divadelních počinech, o tom, kam jsme zavítali, dozvíte se, jak jsme se tam měli, budete moci shlédnout fotografie a třeba se na nich i sami najdete.

Historie skupiny

Královská divadelní společnost EFFRENATA byla založena 1.července 2006. Nejprve působila na české scéně jako skupina hrající  především historické a dobové hry autorského charakteru. V průběhu přirozeného vývoje se v repertoáru začaly objevovat i hry současné, popřípadě speciální projekty zpracované na zakázku. Autorský styl zůstává. Hlavní režijní a dramaturgickou taktovku drží v ruce MgA. Jana Mifková. Od roku 2007 se společnost vydává i za hranice České republiky do Řecka a Finska. Od té doby se nepravidelně účastní mezinárodních uměleckých projektů. Od roku 2010 pořádá KDS EFFRENATA i svoje vlastní tvořivé dílny, někdy ve vlastní režii, jindy s pozvanými hosty. Po celou dobu existence se skupina pravidelně účastní divadelních přehlídek a dosahuje postupů až na celostátní úroveň. Ocenění se týkají hereckých rolí, režie, dramaturgie, celkového dojmu z inscenace, výtvarného zpracování, předlohy. V roce 2010 začal vznikat specifický autorský divadelní styl. V roce 2017 nastává zlom - společnost otevírá svoje vlastní divadelní a umělecké studium MALÁ SCÉNA. Zde od října může veřejnost navštěvovat pravidelně představení pro malé i velké diváky.